Развитие на българската и европейската икономика – предизвикателства и възможности
ВЕЛИКОТЪРНОВСКИ УНИВЕРСИТЕТ "СВ. СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЙ" - УНИВЕРСИТЕТСКО ИЗДАТЕЛСТВО
ISSN: 2603-4093 (Online)
ISSN: (Print)
Лиценз:

Развитие на българската и европейската икономика – предизвикателства и възможности


Годишникът „РАЗВИТИЕ НА БЪЛГАРСКАТА И ЕВРОПЕЙСКАТА ИКОНОМИКА – ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВА И ВЪЗМОЖНОСТИ“ е интердисциплинарно, рецензирано академично издание с научен и научно-образователен характер на Стопанския факултет на Великотърновския университет „Св. св. Кирил и Методий“, което излиза от 2018 г. Неговото предназначение е да съдейства за научното развитие в областта на социалните и стопанските науки, както и да създава среда за интензивен научен обмен и дискусии по широк кръг проблеми, свързани с развитието на българската и европейската икономика, мениджмънта, социалните дейности и туризма.

Развитие на българската и европейската икономика – предизвикателства и възможности  излиза в един брой годишно. В изданието се публикуват резултати от научни и научно-приложни изследвания.

Годишникът е отворен за външни за Университета автори (български и чуждестранни), чиито материали съответстват на тематичната насоченост и на възприетите изисквания за публикуване. С оглед осигуряването на достъп на по-широк кръг от автори и читатели сред международната научна общност се допуска публикуваните материали да бъдат на български, английски или руски език.

В редакционната колегия на изданието са привлечени български и чужди учени с доказан международен авторитет. Всички постъпили материали, след успешно преминаване на проверка за плагиатство в системата StrikePlagiarism.com, се насочват към двойно анонимно рецензиране.

Материали за публикуване се приемат на следният e-mail: feconf@ts.uni-vt.bg

За преподавателите и докторантите на ВТУ не се изискват такси за публикуване.

Всички материали, публикувани в РАЗВИТИЕ НА БЪЛГАРСКАТА И ЕВРОПЕЙСКАТА ИКОНОМИКА – ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВА И ВЪЗМОЖНОСТИ, са с отворен достъп.

 

Годишникът е лицензиран: CC BY-NC-ND/ Attribution-NonCommercial-NoDerivs